AMERIKADA TESHIS SITESI ;
Eğer siz Amerika’da olsaydınız;
elinizdeki laboratuar tahlilleri,
radyolojik ve          patolojik tetkikleriniz ile Amerika’da size ne teshiş koyulurdu,
hangi ilaç veya tedavi yöntemleri ile nasıl bir tedavi uygulanırdı?
Sorularına yanıt bulabilmeniz için Methodist International ve Redstar Health Inc. tarafından kurulmuş bir sistemdir.

Kullanıcı GirişiKullanıcı adı:
     

Parola:
   Şifremi Unuttum
Üyelik
Second Opinion · Amerikada Teşhis hizmetlerinden faydalanmak için, lütfen üye olunuz.

Haftanın Haberi

Kadin Kanserlerinde Yeni Neler Oluyor:
Kadin Kanserlerinde Yeni Neler Oluyor: Rahim kanseri gelismis ulkelerde en sik gorulen kadin kanseridir. Sirf Amerikada yilda 42100 yeni rahim kanseri tanisi konulmaktadir. Kendini en cok anormal...
[10/21/2008 12:00:00 AM]

Tüm Haberler için tıklayınız

USA  TR  RU  

SIK SORULAN SORULAR

 1. NEDEN İKİNCİ GÖRÜŞE İHTİYACIM VAR ?
  Günümüz tıbbında , hergün tanıyı ve tedaviyi değiştirecek yenilikler bulunmaktadir. Tek başına bir hekimin bu yenilikleri takip etmesini bazı hallerde güçleştirmektedir. Methodist International , bu yenilikleri sadece takip eden değil bir çoğunun keşfedildiği en ileri tip merkezlerinden biri olarak günümüz tıbbının sizin durumunuzla ilgili geldiği son noktayı AMERIKADATESHIS.COM ile birlikte sizinle paylaşacakdır.
   
 2. HANGİ DURUMLARDA İKİNCİ GÖRÜŞDEN FAYDALANABİLİRİM ?
  *
  Hemen karar vermeniz veya her geçen zamanın alehinize işlediği bir teşhis ile karşı karşıyasınız.
  * Size konulan tanıyı ve önerilen tedaviyi teyid etmek veya bir kez daha kontrol ettirmek istiyorsanız.
  * Size önerilen tedavinin alternatiflerini veya Amerika’da sizin durumunuz için en son uygulanan tedavi yöntemlerini öğrenmek için.
  * Size önerilen tedavi yaşam kalitenizi değistirecek büyüklükde ise; alternatifleriniz arasında en doğrusunu seçebilmeniz için durumunuz ile ilgili bütün bilgilere sahip olmanızıi ve sağlıklı karar vermenizi sağlar. 
   
 3. NEDEN AMERIKADATESHIS.COM’u SEÇMELIYIM ?
  *
  Methodist International ile birlikte ; durumunuz ile ilgili en son tedavi şeklini evinizden en kisa sürede oğrenebilmenizi sağlayarak size sadece görüş almak icin Amerika’ya gidip binlerce dolar harcamaktan kurtarıyoruz.
  * Mesafeleri kaldırıyoruz. Methodist International ile birlikte Edirne’den Kars’a kadar tüm Turkiye üzerindeki herhangi bir hastanın hastalığı ile ilgili sanki Amerika’daymışçasına teşhis ve tedavisiyle ilgili raporunuzu size veriyoruz.
  * Çünkü, AMERIKADATESHIS.COM dünyanın en ileri tıp merkezi olan Texas Medical Center'daki, Amerika’nın en büyük hastanelerinden biri olan Methodist Hastanesi ile birlikte calışıyoruz.
  * Lisan engelini ortadan kaldırıyoruz; sizin hastalığınız ile ilgili dosyanızı Amerikan standartlarındaki tıbbi tercümesini yaparak Methodist Hastanesi’ndeki doktorunuza yolluyoruz. Siz sadece sitemizdeki formları Türkçe olarak dolduruyor ve gerekli evraklarınızı bize yolluyorsunuz.
  * Methodist Hastanesindeki sizin durumunuz ile ilgili tüm sorular ile biz ilgileniyoruz. Gerektiği anlarda, Amerikadateshis.com ‘da çalışan Türk doktorlar sizinle temasa geçerek sizden aldıkları cevapları Methodist Hastanesindeki doktorunuza ileteceklerdir. 
   
 4. TEŞHİSİMİN YAPILABİLMESİ İÇİN SİZE YOLLAMIŞ OLDUĞUM FİLMLERİMİ İADE EDİYOR MUSUNUZ ?
  Evet , buradaki incelemeleriniz tamamlanıktan sonra bize yollamış olduğunuz tüm filmlerinizi ve Methodist Hastanesi’nin sizin için düzenlemiş olduğu raporu üyelik bilgilerinizdeki adresinize  FEDEX ile yolluyoruz. Ayrıca paketinizin nerede olduğunu ve ne zaman teslim alacağınızı internetten takip edebilmeniz için kargo takip numaranızı , paketiniz yola çıktıktan sonra e-mail ile size bildiriyoruz. 
   
 5. BİR YAKINIM VEYA HASTAM İÇİNDE SİSTEMİNİZİ KULLANIP ONUN YERİNE BEN BAŞVURU YAPABİLİR MİYİM ?  
  Evet, bir yakınız  veya hastanız  adına siz  başvurabilirsiniz. Ancak bütün bilgilerin tam ve sağlıklı bir biçimde bize  ulaştırmanız gerekmektedir.
   
 6. KREDİ KARTIMIN LİMİTİ ÖDENECEK MİKTAR İÇİN YETERLİ DEĞİL, VEYA KREDİ KARTI KULLANMIYORUM, ÖDEMEMİ NASIL YAPARIM ? 
  Ödeme yapabilmeniz için sistemimizde  4 adet seçenek bulunmaktadır. Bunlar;
  • Kredi karti ile  ödeme seçeneği: Dünya üzerinde şu anda 200 milyon kişi tarafından kullanılan “Google Checkout” sistemi üzerinden kredi kartı bilgilerinizi  güvenli bir şekilde girerek ödemenizi  bir kerede gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bir kaç kredi kartı ile ödeme seçeneği : Eğer ödemenizi yaparken kredi kartınızın limiti bir kerede ödemek için uygun değilse veya değişik hesap kesim tarihlerine yaymak istiyorsanız maximum 4 kredi karti kullanarak ödemenizi yapabilirsiniz, bunun için ödeme bölümümüzdeki bu seçeneği işaretleyip onaylamanız yeterli olacaktır. Biz size yine “Google Checkout” üzerinden bölmek istediğiniz sayı kadar üyelik e-mail adresinize direk fatura yollayıp ödemenizi sağlayabiliriz.
  • Banka havalesi ile ödeme seçeneği : Bize ödemelerinizi banka havalesi yoluyla gönderebilirsiniz. Ödeme seçeneğinde banka bilgilerimiz belirtilmiştir. Ödemenizi herhangi bir banka üzerinden bize yolladıktan sonra e-mail ile  ödemenizi yolladığınızı  belirten bir e-mail yollamanız yeterlidir.
  • Western Union ile ödeme seceneği : Dünya üzerinde en hızlı para yollama seçeneklerinden biri olan “Western Union” ile ödemenizi bu sisteme üye bankalardan birine giderek yine ödeme sayfasında size belirtmiş olduğumuz  detayları kullanarak ödemenizi yapabilirsiniz. Ancak ödemenizi yolladıktan sonra bize e-mail yollayarak “Western Union” un vermiş olduğu gonderi numarasını bildirmeyi unutmayınız…
    
 7. KREDİ KARTI İLE ÖDEME YAPMAK İSTİYORUM ANCAK SİSTEM GÜVENİLİR Mİ? AYRICA KREDİ KARTI NUMARALARINI SAKLIYOR MUSUNUZ ?
  Bugün Dünya'da 200 milyondan fazla insanın  güvenilir bir şekilde  ödeme yaptığı  çok yaygın bir kredi kartı ödeme sistemi olan “Google Checkout” ile ödemelerinizi kabul etmekteyiz.
  Hiçbir şekilde sistemimizde kredi kartı bilgileriniz  tutulmamaktadir. Zira ödemelerinizi dünyanin en büyük teknoloji kuruluşu olan “Google” üzerinden yapmaktasınız.
  AMERIKADATESHIS.COM sitesi kişisel bilgileriniz hem online hem de offline durumundayken koruma altındadır. Üyelik ve hasta kaydı  işlemleri gerçekleştirilirken verilen bilgiler SSL güvenlik sistemiyle korunmaktadır. Müşteri bilgileriniz üçüncü şahısların gözünden ve müdahalesinden korunmaktadır. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu, pratik olarak kırılması mümkün olmayan bir şifrelemedir, uluslararası bir standarttır. İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri browserınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Örneğin Internet Explorer programında bu sarı renkli bir kilittir. Buna ek olarak içinde olduğunuz sayfanın adresinin başındaki http://, https:// olarak değişir. Bu güvenli alanda olduğunuzu ifade eder. İşlemlerinizle ilgili bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler,üçüncü kişilere gösterilmez, devredilmez.
   

 8. TÜM İSTEMİŞ OLDUĞUNUZ  BELGE, TAHLİL SONUÇLARI VE FİLMLERİMİ YOLLADIKDAN NE KADAR SONRA  TEŞHİSİM ELİME GEÇMİS OLACAKDIR ?
  Eğer tüm evraklarınızı  eksiksiz  yollamışsanız  ve burada Methodist Hastanesi'nden tetkiklerinizi  daha sağlıklı yapabilmeniz için ek bir takım bilgiler istenmemişse, ikinci görüşünüz 10 iş günü içerisinde tarafınıza önce e-mail olarak, daha sonra da orjinal raporunuz ve eğer bize yollamış olduğunuz filmleriniz varsa bunlarla beraber tarafınıza FEDEX ile yollanacaktır. Orjinal raporunuzun ve filmlerinizin yollanması raporunuza ait e-maili size yollandıktan 10 iş günü içerisinde olacaktır.
   

 9. EĞER TAHLİL SONUÇLARINA GÖRE BİR KEREDE  AMERİKA’DAKİ METHODİST HASTANESİNE  GİTMEK İSTERSEK, SİZ BU KONUDA YARDIMCI OLUYOR MUSUNUZ ?
  Evet, eğer tedavinizi Methodist Hastanesi'nde yaptırmak isterseniz, size Methodist Hastanesi'nden randevularınızı almanızda yardımcı oluyoruz.
   

 10. BÜTÜN FİLMLERİM VE TAHLİL SONUÇLARIM ELİMDE CD OLARAK VAR , ANCAK BUNLAR BUYUK DOSYALAR OLDUGU İÇİN E-MAİL OLARAK YOLLAYAMIYORUM , NASIL YOLLAMAM  GEREKİYOR.
  Büyük olan dosyalarınızı  elektronik ortamda bize yollayabilmenizin en kolay yolu , http://www.yousendit.com/  sitesine girip oradan bizim teshis@amerikadateshis.com e-mail adresimize bütün dosyalarınızı yollamaktır.

 11. AMERIKA’DA TEŞHİS İÇİN NEKADAR ÖDEME YAPMAM GEREKECEKTİR ?
  Bu hizmeti alabilmek için dosyanizin incelenmesinden sonra medikal departmanimizin belirleyecegi ucreti Visa , Mastercard veya American Express kartlarınızdan biri ile sitemiz üzerinden size yollanacak faturadaki ilgili yerleri doldurarak ödeme yapmanız gerekmektedir. Bu ödeyeceginiz miktar, tüm raporlarınızın tekrar incelenmesi, 1 adet radyoloji filminin ve 1 adet patoloji tetkiklerinin tekrar incelenmesi ile bütün dosyanızın İngilizce'ye çevrilip Methodist Hastanesi standartlarına getirilmesini, film ve materyallerinizin FEDEX ile size geri yollanmasını içermektedir. Eğer kredi karti limitiniz yeterli değil ise; lütfen accounting@amerikadateshis.com adresine mail yollayarak faturanızın 2 veya 3 parçaya bölünmesini isteyebilirsiniz. Eğer kredi karti kullanmıyorsanız; T.C Ziraat Bankasi, Denizbank, Finansbank veya ING Bank şubelerinden birine giderek uluslarası ödeme servisi olan WESTERN UNION aracılığı ile de ödemenizi yapabilirsiniz.
   
 12. ÖRNEK BİR RAPOR GÖREBİLİR MİYİM ?
  Methodist Hastanesi'nde bütün incelemeleriniz bittikten sonra aşağıdaki örneklerde olduğu gibi bir örnek Türkçe olarak tarafınıza üyelik sırasinda bize vermiş olduğunuz e-mail adresinize e-mail olarak gönderilecektir.

  ÖRNEK RAPOR:

  Konsultasyon Raporu

  Özet:
  Tarih: 02/02/2008
  Hastanın İsmi: Bayan Ayse Yıldız
  Raporu Hazirlayan Doktorun Adi: John Smith, M.D.

  Bilim Dalı: Jinekolojik Onkoloji
  Hasta Numarasi: (MRN) 0-111-222-3
  Hastanın Doğum Tarihi: 10/01/1949
  Hastanın Addresi:
  123 sokak No:1,İstanbul / Turkiye

  Tani / Konsultasyon Sebebi:
  Yumurtalık Kanseri
  Bayan Yıldız 60 yaşında olup karında şişlik, mide yanması şikayetleri ile Ağustos 2007’de Kadın Hastalıkları uzmanına başvurmuş yapılan ilk incelemelerde yumurtalığında kitle olduğu anlaşılmıştır. Aynı doktor tarafindan Eylül 2007’de bu kitle ameliyatla alınmıştır. Kitlenin Patolojisi; Epitelial Over Kanseri olarak değerlendirilmiştir. Hasta ameliyattan problemsiz bir nekahat döneminden sonra tamamı ile iyileşmiş ve bundan sonraki tedavi ihtimallerini öğrenmek üzere www.secondopinionforcancer.com. başvurmustur
  Tanı Hikayesi:
  Bize gönderilen dosyasında, ameliyat oncesi bilgisayarlı tomografisi az miktarda batında serbest mai bulunmakta, sol yumurtalığı kompleks bir kitle nedeni ile büyüme göstermekte, ölçümleri 7x6.5x5 cm dir. Sağ yumurtalık normal görünümdedir. Pelvik ve abdominal lenf nodlarında büyümeye rastlanmamıştır. Uterus ve omentum normal görünümdedir.
  Akciğer filminde metastaza rastlanmamıştır.
  CA 125’I        77U
  Patoloji: Epitelial Over Kanseri, Overde sinirli, kapsul intak, tümör over dış yüzüne ulasmamıştır. Greyti 3. Past medical history is notable for hypertension, and arthritis
  Hastanın Öz Geçmişi:
  Daha önceki ameliyatları: Appendektomy  1997, ve yukarıda bahsedilen sol oopherektomy
  Tibbi Hikayesi: Artirit, Hipertansiyon
  Kullandığı ilaçlar: Celebrex 200 mg Qd, Clonazepam 1 mg Qhs.
  Bilinen ilaç allerjisi yok
  Sosyal hikayesi: Emekli hemşire, sigara ve alkollü içki kullanmıyor
  Aile hikayesi: Ailede yumurtalık ve meme kanseri bulunmuyor. Birinci derece kuzeninde Lenfoma tanısı konulmuş.
  Tedavi Özeti:
  Bayan Yildiz 60 yaşında olup mide yanması ve karında şişlik şikayetleri ile Nisan 2007’de başvurduğu dahiliye hekimi tarafindan gastirit tedavisi görmüş, ancak şikayetlerinin devamı nedeni ile yapılan yapilan bilgisayarli tomografisi yumurtalıkta kitle saptamıştır. Bunun üzerine Kadın Hastalikları ve Doğum mutehassına ileri tetkik için Ağustos 2007’de sevk edilmiştir. Jinekoloji ofisindeki muayenesinde hastanın 87 kg, 1.70 cm., Tansiyonunun 130/80, nabız 64, solunum sayısı 18, performans skorunun 1 olduğu belirtilmiştir. Perineum, vajen tabii. Servikste lezyon yok. Uterus hafif sola eğimli. Sol adneksa sert bir dolgunluk yapan kitle olmasına rağmen mobile. Sağ adneks normal cesamette. Ameliyatla alınan sol overin patolojik incelemesini takiben hasta tıbbi onkolog tarafindan görülmüş ve kemoterapi önerilmiştir. Hasta bu aşamada tüm tedavi seçeneklerini gözden geçiren bir rapor için bize başvurmustur.   

  Amerika’da Hazırlanan Konsultasyon Raporu:
  Bayan Yiıdız yetersiz bir kanser ameliyatı sonucu yumrtalık kanseri tanısı almıştırr. Yukarıda sunulan veriler ışığında hastanın Evre 1A ya da 1C şüphesi taşıdığı ve geride bırakılmış tümörr artıklarının olmadığı düşünülmektedir. Hastamız bu aşamada bir kaç tedavi seçeneğine sahiptir. Bu 6 siklus verilecek kemoterapi veya önce eksik olan tümör cerrahisinin tamamlanması ve takiben kemoterapinin düşünülmesi başlıca ihtimallerdir. Hastanın genel durumunun iyi olması dolayısı ile ben öncelikle cerrahisinin tamamlanmasını oneririm. Ameliyat sırasında hysterektomy, sag ooferektomy, peritoneal örnekleme, omentektomy, peritoneal yıkama, pelvic ve abdominal lenf nodu örneklemesi standarttır. Eğer bu ameliyat sonucunda Evre 1C tanısını alırsa 3 ila 6 siklus kemoterapi alır. Bu ameliyatın bir avantajı da eğer tümörün evresi beklediğimizden daha ileri gelirse, aynı anda geri kalan tümörü temizleme şansı vermesidir. Buna alternatif başka bir yaklaşım tarzı da once hemen kemoterapi 6 siklus verip sonra muayene, bilgisayarlı tomografi ve kan testleri ile takip etmek olacaktır . 
  Evre 1C, Greyt 3 epitelial over tümörlerinin  doğru bir tedavi aldıktan sonra 5 yıllık yaşama şansı %51’dir. Ancak eğer Evre 1A ise bu sans %63’e çıkar. Yapılacak ikinci ameliyat önümüzü daha net görmemiz için de bilgilendirici olacaktır. Bu ameliyatın anestezi ile ilgili komplikasyonlarının yanında ameliyat sırasında bağırsak, mesane, sinir, damar zedelenmeleri ayrıca enfeksiyon, kanama gibi riskleride taşıdığı tüm bu risklerin %5 ile 20 arası olduğu da goz önüne alınmalıdır.
  Bayan Yıldız yukarıda bahsedilen iki yoldan hangisini seçerse seçsin takiplerin şu şekilde olmasını tavsiye ederiz: İlk iki yıl, her üç ayda bir, 3. yıl her 4 ayda bir, 4. ve 5. yıllarda ise her 6 ayda bir jinekolojik muayene, kanda CA 125 yapılmalı. Yılda bir PAP simir ve bilgisayarlı tomografi önerilir. Bilgisayarlı tomografi jinekolojik muayenede veya kan değerlerinde şüpheli bulguya rastlandığında daha sık aralıklarla yapılmalıdır.
  Referans: Kemoterapi önerilmişse, Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılan su anki standart kemoterapi rejimi dozları ile yine bu raporda verilecektir. Eğer hastalığın durumuna göre standart bir tedavi yoksa, bu tip bir hastaya burada ne veriliyorsa o rejim tibbi literatüre dayanarak sunulacaktır.
  Physician Signature:
  John Smith, M.D./sp