AMERIKADA TESHIS SITESI ;
Eğer siz Amerika’da olsaydınız;
elinizdeki laboratuar tahlilleri,
radyolojik ve          patolojik tetkikleriniz ile Amerika’da size ne teshiş koyulurdu,
hangi ilaç veya tedavi yöntemleri ile nasıl bir tedavi uygulanırdı?
Sorularına yanıt bulabilmeniz için Methodist International ve Redstar Health Inc. tarafından kurulmuş bir sistemdir.

Kullanıcı GirişiKullanıcı adı:
     

Parola:
   Şifremi Unuttum
Üyelik
Second Opinion · Amerikada Teşhis hizmetlerinden faydalanmak için, lütfen üye olunuz.

Haftanın Haberi

Kadin Kanserlerinde Yeni Neler Oluyor:
Kadin Kanserlerinde Yeni Neler Oluyor: Rahim kanseri gelismis ulkelerde en sik gorulen kadin kanseridir. Sirf Amerikada yilda 42100 yeni rahim kanseri tanisi konulmaktadir. Kendini en cok anormal...
[10/21/2008 12:00:00 AM]

Tüm Haberler için tıklayınız

USA  TR  RU  
    Değerli Hastamız,

     Günümüzde, dünyadaki en temel sorunların başında gelen sağık konusunun, her geçen yıl ülkemizde de önemi daha cok artmaktadir. Her geçen gün gelişen dünyamızla birlikte değişen yaşam şeklimiz ve koşullarımız nedeniyle hastalıklarda da belirgin bir artiş izlenmektedir. Gelişen teknolojiler ve bilim artık hastalıkların üzerinde daha etkili bir tıp dunyası yaratmıştır. En çözülmez görünen hastalıkların tedavilerinde önemli aşamalar kaydedilmiş ve her geçen gün çözümlere adım adım yaklaşılmakta yep yeni tedavi yöntemleri ve ilaçlar bulunmaktadır.

     Tıp biliminin ve tedavi şekillerinin gelişmesinde en büyük çabayı gösteren ülkelerin başında sizinde bildiginiz gibi Amerika Birlesik Devletleri gelmektedir. Amerika’nın bir cok önemli hastanesine özellikle de Texas eyaletinin Houston şehrinde bulunan hastanelere dünyanın her yerinden hastalar gelmekte ve hastalıkları ile ilgili yeni tedavi imkanlarından yararlanmaktadırlar.

     Amerika’nin en iyi hastanelerinden biri olan The Methodist Hospital ile yapmış olduğumuz işbirliği sonucunda Türkiye’de koyulmuş olan teşhisiniz ne olursa olsun eğer isterseniz Methodist Hastanesi'nde ki her biri konularının en iyisi olan doktorlardan, internet üzerinden oradaki tahlillerinizi ve diğer dokumanlarınızı bize göndererek burada bir kez daha kontrol ettirmek, doktorların size önerecekleri en son tedavi yöntemlerini ve ilaçları The Methodist Hospital’in resmi bir raporu olarak öğrenebileceksiniz.

     Redstar Health Inc. olarak The Methodist Hospital ile yarattığımız bu çözüm ortaklığı sonucunda sistemimize üye olarak, teşhislerinizi bir kez de buradaki doktorlara kontrol ettircek ve sizin durumunuzda ki hastalara en son uygulanan tedavi imkanlarını öğrenebileceksiniz, hemde Amerika’ya hiç gelmeden çok daha ekonomik şartlarda. 

     Unutmayınız ki hastalıkları yenmenin ilk şartı kafanızdaki düşüncelerden kurtulmaktan, acabaları atmaktan geçer.

     Saygılarımla,
       Mert DIKMEN 
       CEO
Nagib Mustafa
Director
Methodist International
The Methodist Hospital
6560 Fannin, Suite 220 Houston, Texas 77030
      Dear Redstar,

     The Methodist Hospital and Methodist International are very proud of our long history and commitment to make a difference to the lives of people in Turkey . We have been fortunate to have had many world class Turkish physicians practice at Methodist and honored to serve the health care needs of the many Turkish citizens that travel to our Houston facility each year.  We truly believe we have a responsibility to care for the global health care community and our partnership with Redstar reaffirms our continuing commitment to this fundamental work. 

     For this reason, we are proud to support Redstar Health Inc. in their mission of providing the Turkish community with access to affordable on-line distant consults. Second opinion consultations are an important option to patients offering the possibility of improved outcomes and the chance to receive the best care without having to leave their home country. 

     Both our organizations believe we have a responsibility to care for the global health care community and are committed to ensuring the delivery of quality health care to our patients abroad.   

     Yours sincerely

Nagib Mustafa
Director
Methodist International
6560 Fannin, St. 220
Houston, Texas 77030
www.methodistinternational.com            
         Medikal Direktorümüzden hastalarimiza:

       Degerli hastalarimiz,
 
     Turkiye’de kanser teshisi alan bir hasta maddi durumu ne olursa olsun ortalama “6” , kanser disi kronik bir hastalik tanisi olursa “4” ayri doktoru dolasip oncelikle teshisinin dogru oldugunu arastirmakta, takiben de onerilen tedavinin en uygun olduguna emin olmak icin ayrica ortalama 4 doktoru daha ziyaret etmektedir. Yine bu gurup hastalarda onerilen tedavilerdeki farkliliklar nedeni ile hastalar cogunlukla tam kafalarinda sorulari ve endiseleri gideremeden bu mesakkatli yola mecburen koyulmaktadir. Bu sekilde doktor doktor dolasan hastalar genellikle aile bireyleri veya cevresindeki yakinlarinin tavsiye ettikleri hizmet yerlerini secerken bu tip yerlerin guvenirliligi, yeterliligi hakkinda malesef tam bir bilgi sahibi olamadan muracat ettikleri anlasilmaktadir. Hasta aksam dusunmeye basladiginda ziyaret ettigi doktorlarin salt cogunlugunun tavsiyesi ile hareket etme egiliminde olmaktadir. Buradaki en buyuk problem dogru taniyi yapan bir tek doktor oldugu durumlarda, yalnisi soyleyen doktor sayisi fazla oldugu icin hastamiz yalnis veya eksik tedaviyi farkinda olmadan secebilir. Bizim sundugumuz servis sayesinde sizin kendi doktorunuz taninizi ve sonraki tedavinizi onerdikten sonra ikinci bir fikir istediginizde, size Amerika Birlesik Devletleri’nde ilk “10” da yer alan Methodist hastanesinin sizin durumunuzla ilgili seckin doktorlarindan bu servisi sagliyacagiz. Dolayisi ile artik doktor doktor dolasip kafaniz karismayacak. Sizde tum dunya baskanlarinin kendi tedavileri icin geldigi doktorlardan ikinci fikir alabileceksiniz. Ustelik Turkiye’de danisacaginiz dort ila alti dok ucretinin de altinda bir bedel odiyerek bunu yapabileceksiniz.

     Teksas Tip Merkezi 23 ozel 23 devlet hastanesi ile dunyanin en buyuk tip merkezidir. Yilda 5.5 milyon hasta buraya dunyanin ve Amerika’nin her yerinden gelir. Onbin doktorun, 26.000 hemsirenin, 73.000 personelin 6.500 yatak kapasitesi ile calistigi bu merkez hasta bakimina 1.2 milyar, arastirmaya 1 milyar dolar senede ayirmaktadir. Bu merkezin lokomotif hastanelerinden birisi olan Methodist 10.000 ‘e askin calisani ile hem tibbi buluslari ile hemde 600.000’e yakin yillik hasta bakimi ile ornegin gecen sene 14 dalda Amerika Birlesik Devletleri’nde dereceye girmistir. Iste bu doktorlar sizin dosyanizi inceliyecek ve burda ne yapiliyorsa size onu tavsiye eden fikirlerini bildirecek. Bu rapor sayesinde Tipta uygulana standartin ne oldugunu, uygulanabilir son yeniliklerin ne oldugunu, alternatiflerinizin neler oldugunu ogrenebileceksiniz. Kafanizda sorulara yer vermeden taniniz dogrultusunda tedavinize ic rahatligi ile basliyabileceksiniz. 

     Hepinize acil sifalar dilerim,     
              Gokhan Sami KILIC
              Redstar MEDİKAL DİREKTÖRÜ
              A.Prof.Texas Universitesi ,
              Kadin ve Dogum Hastaliklari Ana Bilim Dali